Aan alle deelnemers: hartelijk dank voor het meedoen! De prijsvraag is beeindigd en de winnaars zijn bekend:
Hugo Vuyk uit Nederhorst den Berg Blossom van der Vlies uit Hoek van Holland Jennifer van Ombergen uit Nieuwe Niedorp Anais Tuytschaever uit Sleidinge, Belgie Isabelle Nooteboom uit Hoofddorp
Zij krijgen het boek zeer binnenkort thuisgestuurd. Ook de 'verliezers' krijgen een envelop met deurhanger, tattoos en een kaartje uitgeverij Tutti.
De juiste antwoorden zijn:
Vraag 1 : 4 is het ongeluksgetal. Het Chinese woord voor vier, si, betekent ook dood. Daarom wil niemand op de vierde verdieping wonen, en is er in hoogbouw vaak geen vierde verdieping, geen veertiende, en geen 24ste.
Vraag 2: Gezichtsverlies. Dat is in het verre Oosten één van de ergste dingen die je kunnen overkomen. Je kunt je gezicht om allerlei redenen verliezen, bijvoorbeeld doordat iemand je in het openbaar voor schut zet. Of je zegt dat je iets kunt en later blijkt dat dat niet waar is. Je zet je gasten niet genoeg eten en drinken voor. Ouders kunnen zelfs hun gezicht verliezen als hun kind zich misdraagt Yang zegt tegen Meester Kong dat hij de weg weet.(hij wil niet zeggen dat hij het niet weet omdat hij zijn gezicht kan verliezen) Maar later de weg kwijtraken is ook gezichtsverlies.
Er zijn 5 exemplaren van De ontdekking van China van Jan van der Putten te winnen, hét boek over China, boordevol lees- en kijkplezier voor iedereen vanaf 10 jaar. En: met dat boek in je hand kun je ook gratis naar de tentoonstelling De Qi van China in het Tropenmuseum Junior te Amsterdam.
Beantwoord de volgende vragen en stuur je antwoorden voor 5 maart 2010 per email onder vermelding van je naam, adres en leeftijd. Uiterlijk 9 maart laten wij weten of je tot de gelukkigen behoort.
De vragen: (De schuingedrukte teksten komen uit het bovengenoemde boek.) 1. Van de derde verdieping komen we direct op de vijfde. Ik vraag waar de vierde verdieping is gebleven. ‘Die is er nooit geweest,’ zegt Meester Kong.
Vraag: Waarom is er geen vierde verdieping in dit gebouw in China?
2. We zijn verdwaald […] Je wist hier toch de weg, Kong Yang?[…] ‘Ja, maar…’ Yang begint zenuwachtig te lachen. ‘Maar dat is niet zo!’ ‘Nee, maar…’ ‘Waarom zei je dan dat je het wist, terwijl je het niet wist?, snauw ik geïrriteerd. Yang zwijgt een tijdje en zegt dan heel zachtjes: ‘Gezichtsverlies.’
Vraag: Kun je uitleggen wat dat is: gezichtsverlies? En kun je nog een ander voorbeeld geven hiervan?
Succes! Geledraak.nl Uitgeverij Tutti
|